Dzisiaj w naszym Kościele przeżywamy Odpust ku czci Patrona naszej Parafii Św. Jana Sarkandra. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Proboszcz Senior Piotr Cionaka. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Zapraszam na Nieszpory odpustowe na godz. 15.30.
Zapraszam na nabożeństwa eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała, od poniedziałku do piątku na godz. 17.30.
W środę po Mszy Św. porannej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Św. Józefa.
W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17.30.
W sobotę 13 czerwca Nabożeństwo fatimskie o godz. 16.15. Rozpoczęcie przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, następnie procesja do kościoła. Serdecznie zapraszam.
Serdecznie zapraszamy na koncert "Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba - medytacje eucharystyczne", który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 14.06. Wykonawcami będą chór i schola gregoriańska Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach i nasz chór "Cecylia". Na organach zagra dr Daniel Strządała z Akademii Muzycznej w Katowicach. Szczegóły na plakacie.
W imieniu całej Parafii składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali ołtarze Bożego Ciała: Siostrom Służebniczkom, Rodzinie Bł. Edmunda, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Młodzieży i osobom, które pomagały w przygotowaniu ołtarzy. Dziękuję Rodzinie Bł. Edmunda za przygotowanie Starego Kościoła do liturgii Bożego Ciała oraz obejścia wokół kościoła, wszystkim pocztom sztandarowym, Paniom w strojach regionalnych, Orkiestrze, Strażakom za niesienie baldachimu oraz całej Służbie Liturgicznej; wszystkim, za dekorowanie domów i za piękną dekorację Kościoła; dzieciom w strojach komunijnych i wszystkim dzieciom za sypanie kwiatów. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Procesji, za wspólny śpiew i modlitwę. Serdeczne „Bóg zapłać”.
U ministrantów można nabyć kolejny numer czasopisma: „Gość Niedzielny”, na stoliku z prasą parafialny „Głos Jana”.
„Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę drugą niedzielę miesiąca kolekta kopertowa będzie przeznaczona na inwestycje w naszej Parafii.