OBECNI DUSZPASTERZE

  • Proboszcz - ks. kanonik Konrad Opitek; ur. 22.04.1958r. - Święcenia kapłańskie dnia 04.04.1985 r. - proboszcz od 06.08.2017 r. Kanonik honorowy od 09.02.2015 r.
  • Wikariusz - ks. mgr lic. kan. Damian Grelik; ur. 03.10.1984 r., święcenia kapłańskie 09.05.2009 r.; wikariusz i katecheta


POPRZEDNI PROBOSZCZOWIE

  • Ks. Adam Wanetius (1649 – 1651)
  • Ks. Piotr Faber (1666 – 1713)
  • Ks. Paweł Oleksik (1713 – 1738)
  • Ks. Ignacy Gumiński (1738 – 1782)
  • Ks. Ernest Reisner (1784)
  • Ks. Wawrzyn Golla (1830 – 1831)
  • Ks. Michał Lorek (1831 – 1846)
  • Ks. Ludwik Błaszczyk (1846 – 1868)
  • Ks. Henryk Kańczyk (1872 – 1908)
  • Ks. Karol Boriński (1912 – 1933)
  • Ks. Karol Burger (1933 – 1937)
  • Ks. Paweł Doleżych (1937 – 1941)
  • Ks. Karol Brzoza (1941 – 1945)
  • Ks. Wilhelm Pniok (1945 – 1958)
  • Ks. Emanuel Mol (1958 – 1968)
  • Ks. Eugeniusz Świerzy (1968 – 1970)
  • Ks. Rudolf Kiera (1970 – 1991)
  • Ks. Piotr Cionaka (1991 - 2017)



KAPŁANI POCHODZĄCY Z PARAFII

  • o. Albert Malcherczyk SCJ 1992
  • ks. Wojciech Winkler 2001
  • ks. Tomasz Sakwerda 2004


KAPŁANI PRACUJĄCY W PARAFII

  • Ks. Jan Hanusek
  • Ks. Bogdan Kornek
  • Ks. Artur Grabiec
  • Ks. Krystian Gawleński
  • Ks. Rajmund Żurek
  • Ks. Rudolf Reszka
  • Ks. Witold Psurek (2008 - 2012)
  • Ks. Bogdan Michalski (2012 - 2016)
  • Ks. Damian Grelik (2016 - nadal)

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Akceptuję