Schola "Cantantes Mariae" działająca przy Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach poprowadziła 16.05 nabożeństwo majowe w naszym kościele. Zaśpiewała łacińskie antyfony maryjne, Veni Creator w ramach nowenny przzed Zesłaniem Ducha Świętego oraz śpiewy eucharystyczne.
Organiści ze scholi mieli również okazję gry na zabytkowych organach Jana Hawla z Pyskowic (opus 31 z 1847 r.) z kościoła św. Marii oraz w czasie mszy wieczornej.
IMG-20260517-WA0016.jpg
IMG-20260517-WA0012.jpg